מפוחים, משמשים לא מעט לצרכים תעשייתיים שונים ובעצם אין הגדרה שכזו בשפה המקצועית ״מפוח תעשייתי״ , ישנם מפוחים העונים לצרכים תעשייתיים שונים. אם כן מפוחים תעשייתיים ליתר דיוק נמצאים בשתי משפחות עיקריות:

  • מפוחים צנטריפוגליים, המשמשים רבות לצורך שינוע ופינוי אוויר מזוהם בעשן, אבק, שמנים וכדומה. כמו כן יש להם יכולת לפעול לאורך זמן ובצורה אפקטיבית בתנאי תת-לחץ, על כן הוא נמצא בשימוש כחלק ממערכות סינון אוויר, תעלות, ארובות וכדומה. 
  • מפוחים ציריים, נראה לרוב בשימוש כחלק ממערכת אוורור במבני מגורים, חניונים תת קרקעים, חללי מפעלים שונים ועוד, הם מגיעים בכל מיי גדלים ומסוגלים לשנע כמויות אוויר אדירות בזמן קצר, מפוח צירי הינו בעצם מאוורר.
מפוח תעשייתי צנטריפוגלי וצירי

מפוח תעשייתי צנטריפוגלי וצירי

 ייבוא והתקנת מפוחים לכל ייעוד   04-8380644

מה הם הפרמטרים אותם נבחן בבחירת מפוח תעשייתי?

ההבדלה הראשונית שנעשה היא בין יניקת אוויר בתנאי תת לחץ גבוהים או נמוכים.

  • לצורך פינוי אוויר דרך תעלות, ארובות ובאופן מיוחד מערכת סינון אוויר נזדקק למפוח צנטריפוגלי, בתנאים אילו מפוח צירי לא יהיה מסוגל לתת מענה אפקטיבי ליניקת האוויר וישחק לאורך זמן.
  • לצורך אוורור, כאשר אין התנגדות רבה של תעלות, פעמים רבות נעשה שימוש במפוח צירי.

עוד נושא עלינו לבחון הוא האם האוויר אותו נרצה לפנות מזוהם, ואם כן מה הוא מכיל בתוכו?. ישנם מפוחים צנטריפוגליים שהמבנה שלהם מאפשר פינוי עשן, ישנם מפוחים לפינוי אבק, לפעמים האוויר רווי בשמנים או נסורת, ישנם סוגים שונים של מזהמים אותם נבחן בבחירת מפוח תעשייתי צנטריפוגלי.

כמו כן ישנם פרמטרים נוספים כגון טמפרטורת האוויר, גודל החלל ממנו אנו רוצים לפנות אוויר או לאורר ועוד.  

איירקונטרול איי בע״מ מייבאת ומתקינה מפוחים לכל ייעוד, אנו מצטיינים בבנייה ותכנון מערכות סינון אוויר ומערכות אוורור, צרו איתנו קשר או השאירו את הפרטים שלכם לצורך ייעוץ ובחירת הציוד המדוייק עבורכם.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.